masaz tvare.jpg
touch of jade.jpg

 

 

 

Lymfatická masáž tváre - dotyk nefritu

 

Dotyk nefritu je  lymfatická masáž zameraná na tvár,  krk, dekolt a vlasovú časť hlavy. Je to veľmi jemná a upokojujúca masážna technika, ktorá má blahodárne účinky na psychiku, odstraňuje napätie a stres, prináša pozitívne duševné naladenie.

 

Pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, pri odstraňovaní vačkov a opuchov pod

očami a na tvári, pôsobí ako prevencia tvorby vrások. Vykonáva sa jemnými

masážnymi hmatmi. Pred procedúrou odstránim make-up a aplikujem jemné pleťové

sérum. Pre zvýšenie účinku používam na záver masážny valček z nefritu, ktorý pleť

ovieži, zrelaxuje a dodá pokožke žiarivý vzhľad.


Je vhodná pre všetky vekové kategórie a pre všetky typy pokožky.

 

Nefrit je kameňom, ktorý sa v prírode vyskytuje v rôznych odtieňoch zelenej farby, od jemnej bledo zelenej, až po sýtu tmavú. Jeho základ tvorí vápnik a horčík, pričom tmavšie kamene obsahujú aj železo.

Nefrit bol v minulosti obľúbeným kameňom najmä v Číne. Tu sa z neho vyrábali poháre a čase, z ktorých sa pilo preto, lebo ľudia verili, že nápoje z nádob z nefritu sú liečivé.

Názov nefrit pochádza z gréckeho výrazu, ktorý znamená „obličkový kameň“. Práve o nefrite sa tvrdilo, že dokáže liečiť obličkové kamene.

Nefrit sa považuje za kameň, ktorý dokáže posilniť vlastné hojivé schopnosti organizmu. Verí sa, že nefrit dokáže pomôcť aj pri ochoreniach srdca, najmä pri zúžených srdcových cievach a pri srdcovej nedostatočnosti. Rovnako pomáha pri artritíde, iných poruchách kĺbov, nerovnováhe hladín krvného cukru a pri ochoreniach očí.

 

Približná dĺžka masáže: 40 min.

 

 

KEDY NIE:  - zelený a šedý zákal

                      - bakteriálne a vírusové ochorenia