Exercising with Baby

Online cvičenie FIT MAMA

 

 

Cvičenie je zamerané na aktiváciu hlbokého stabilizačného systému. Naším cieľom je opätovne sa prepojiť s týmito svalmi, získať späť ich funkčnosť, osvojiť si správne dýchanie, správne postavenie tela. Posilniť chrbtové svaly, sedacie svaly, aj svaly dolných a horných končatín. Správnym cvičením získate silu, vytrvalosť, funkčnosť, energiu. Zbavíte sa bolesti chrbta, hlavy, kĺbov. Zlepšíte si funkciu svalov panvového dna a zbavíte sa stresovej inkontinencie a taktiež stiahnete diastázu, ktorá vám spôsobuje, že vaše brušká stále vyzerajú ako v tehotenstve.

Porozumieť ako fungujú svaly nášho centra tela, teda bránica, priečne brušné svaly a panvové dno je veľmi dôležité. Ak tomu úplne nerozumiete, nie ste si isté, čo presne robiť a čo cítiť, keď aktivujete jednotlivé svaly a nerobíte to správne, výsledky sa vôbec nedostavia, alebo sa váš momentálny stav môže ešte zhoršiť, čo vedie k zbytočnej frustrácii.

Cvičenie je vhodné pre mamičky najskôr od ukončeného 6 týždňa tehotenstva, resp. po schválení lekárom. Ideálne je predtým absolvovať kurz na riešenie Diastázy. Kurz je tiež vhodný pre každú jednu ženu, ktorú trápia bolesti v spodnej časti chrbta, únik moču, diastáza, či prolaps. V každom prípade sa vždy poraďte so svojím lekárom predtým, ako začnete s akýmkoľvek cvičením.