Breussova masáž

 

Ide o jemnú, energetickú masáž chrbta v oblasti chrbtice, ktorá uvoľňuje telesné, psychické,duševné blokády.

 Breussova masáž regeneruje medzistavcové platničky a tým rieši široké spektrum zdravotných potiaží, okrem toho vedie tiež k odbúraniu hlboko uložených psychických problémov. Masáž sa robí v oblasti chrbtice rôznymi masážnymi hmatmi, s ľubovníkovým olejom – za studena lisovaný olivový olej  s ľubovníkom – ktorým sa docieli nabobtnanie medzistavcových platničiek a uvoľnenie nervov, ktoré z chrbtice vychádzajú do celého tela.

 

Po jemných zákrokoch sa na chrbticu prikladá hodvábny papier a postupným prikladaním rúk na chrbticu vzniká cez “kondenzátor” koža-olej, papier-uterák a ruky magnetizmus a tým sa ľubovníkovmu oleju umožní hlbšie prenikať do oblasti chrbtice. Podľa Rudolfa Breussa neexistujú žiadne opotrebované platničky, ale len “zdegenerované”, ktoré sa touto masážou opäť regenerujú. Ak obopínajú chrbticu napnuté, kŕčovité alebo ochabnuté svaly, nie je možné dosiahnuť stabilitu chrbtice. Napnuté svaly sú prevažne následkom nesprávnej stravy, ktorá spôsobuje prekyslenie, a nedostatku tekutín, čo je problémom mnohých ľudí. Doporučuje sa vypiť 2-3l tekutín denne. Doporučuje sa i príjem

vitamínov a minerálov.

 

Indikácie:

  • - Bolesti v oblasti chrbtice                                    

  • - Psychické a duševné blokády

  • - Stuhnutie svalstva chrbtice

  • - Degenerované platničky

 

 Účinky:

 

Uvoľňujú sa tkanivá, môžu sa pri nej bezbolestne napraviť posunuté hrudné a bedrové stavce.Je veľmi vhodná pri napravení „seknutia“ vďaka svojej šetrnosti k pacientovi. Pomocou tejto metódy sa môžu platničky optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou. Naviac sa pri Breussovej metóde môžu uvolniť blokády a duševné napätie a tak prehĺbiť účinok.

 

Kedy nie:

I keď táto metóda je bezpečná, pri ostoporóze by mala byť použitá veľmi šetrne. Keď bolesť spôsobuje už aj najmenší tlak na stavec musí sa ošetrenie prerušiť. To isté platí pri zápalových stavoch, alebo pri metastázach v oblasti chrbtice. Po úraze je nutné röntgenové vyšetrenie, či nie je stavec zlomený.

 

Približná dĺžka trvania:  30 min.

Masáž